Wydawnictwo Epideixis jest

niewielką polską firmą.

Zajmujemy się kreowaniem i wprowadzaniem na rynek systemów edukacji, pomocy dydaktycznych i zabawek edukacyjnych. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w tym także dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z wielkim powodzeniem robimy to już od kilkunastu lat.

Edukacja poprzez zabawę

Idea, która przyświeca nam w naszych działaniach to EDUKACJA POPRZEZ ZABAWĘ. Uważamy bowiem, że dzieci najszybciej, najłatwiej i najbardziej skutecznie uczą się i utrwalają wiedzę właśnie w trakcie zabawy.

MISJĄ Wydawnictwa EPIDEIXIS jest więc dostarczanie dzieciom mądrych, o wysokim poziomie merytorycznym i o wysokiej jakości zabawek i pomocy edukacyjnych, które rozwijają spostrzegawczość, koncentrację, kreatywność i umiejętność logicznego myślenia oraz pomagają coraz lepiej poznawać i rozumieć otaczający je świat.

 

 

Najważniejsze produkty

Wiodącym produktem w asortymencie Wydawnictwa EPIDEIXIS jest System Edukacji PUS, który łączy naukę, zabawę i samokontrolę. Znaczące miejsce w naszym asortymencie zajmują zabawki drewniane, w całości produkowane w Polsce z polskich materiałów, które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród pedagogów, terapeutów i rodziców.

PUS-y i inne nasze produkty wykorzystują naturalną zdolność dzieci do uczenia się przez manipulowanie, badanie i działanie, czyli przez doświadczenie. Dzieci chętnie uczą się tego, co przyciąga je atrakcyjną treścią i formą, a takie właśnie są nasze pomoce. Umożliwiają one zindywidualizowane podejście do każdego dziecka oraz dostosowanie tempa pracy i nauki do poziomu jego rozwoju umysłowego, emocjonalnego i ruchowego.

Przy wprowadzaniu nowych produktów kładziemy szczególny nacisk na ich wartość merytoryczną, trwałość, estetykę i funkcjonalność. Dzięki temu pomoce i zabawki naszego Wydawnictwa charakteryzują się wysoką jakością. Dlatego znajdują wielu nabywców wśród rodziców, dla których mądre i aktywne wspieranie rozwoju własnego dziecka jest priorytetem. Są także chętnie używane przez nauczycieli i pedagogów w codziennej pracy z dziećmi w przedszkolach, szkołach, świetlicach. Korzystają z nich psychologowie, logopedzi i terapeuci pracujący z dziećmi o zwiększonych potrzebach edukacyjnych lub z różnymi dysfunkcjami.

W roku 2013 nasze produkty: memo przestrzenne „W świecie zwierząt”, gra logiczna „LABIrynt”  oraz zabawka edukacyjna „Paluszek” zostały wyróżnione tytułem „Zabawki Roku”, co jest szczególnym potwierdzeniem uznania ekspertów oraz naszych klientów.

W kolejnych latach memo przestrzenne „W świecie zwierząt” oraz inne zabawki: Drążki edukacyjne, domino „Samo”, strategiczna gra „Tres”, a także literowe klocki „Edu” i gra planszowa „Literowe zagadki” zobyły nagrody główne bądź wyróżnienia Komitetu Ochrony Praw Dziecka przyznane przez kapitułę konkursu „Świat przyjazny dziecku”.

Wierząc, że nasze pomoce i materiały edukacyjne pomagają dzieciom w ciekawy sposób odkrywać świat i dobrze wspierają ich rozwój, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

 

Wydawnictwo Epideixis ®
ul. L. Petrażyckiego 106
30-399 Kraków
email: pus@pus.pl
tel.: +48 12 268 01 20

 

 

Program „Partner PUS” kierowany jest do gabinetów, pracowni i poradni logopedycznych, pedagogicznych, psychologicznych, terapeutycznych, które korzystają z pomocy i materiałów naszego wydawnictwa.

Takich gabinetów jest bardzo dużo. Pracujący w nich specjaliści wyznają zasadę edukacji i jej wspierania poprzez zabawę, która jest bliska i nam. Chcemy poznać tych ludzi i te miejsca; chcemy stworzyć ich mapę i je Wam przybliżyć, chcemy je Wam polecać, gdyż wiemy, że warto korzystać z ich pomocy.

Tytuł Partnera PUS może otrzymać logopeda, pedagog, psycholog, który prowadzi gabinet czy pracownię i w swojej pracy sięga po nasze pomoce. Tytuł ma formę certyfikatu do zawieszenia w gabinecie. Ma to być znak rozpoznawczy Partnerów PUS.

Co uzyskuje ktoś, kto przystępuje do tego programu i staje się naszym partnerem?

Przede wszystkim wsparcie i szkolenia w zakresie materiałów PUS, a ponadto dostęp w pierwszej kolejności do nowych produktów, stały dostęp do materiałów informacyjnych i promocyjnych oraz atrakcyjne zniżki na nasze materiały.

Każdego, kto jest zainteresowany przystąpieniem do programu „Partner PUS”, prosimy o kontakt mailowy pod adresem dorota.marcinkowska@pus.pl

Partner PUS – lista gabinetów i poradni

 1. Gabinet Logopedyczny „RYBKA” Magdalena Rybka, ul. Wolnica 2, 32-700 Bochnia 
 2. LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka Specjalistyczna Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, ul. B. Wildera 14, 34-200 Sucha Beskidzka 
 3. Gabinet terapii „Pod skrzydłami Anny Sowińskiej”, ul. Milionowa 37, 93-121 Łódź 
 4. Pracownia Terapeutyczno-Artystyczna „Adrianna”, ul. Polna 20, 82-550 Prabuty oraz ul. 11 Listopada 18, 82-500 Kwidzyn  
 5. LoogoMOWA Pracownia Logopedyczna Katarzyna Knopik, Olkusz 
 6. Gaduła – Mobilna Terapia Logopedyczna Lucyna Długoń, Tychy 
 7. Specjalistyczny Gabinet Rehabilitacji Dzieci, Olga Wielińska-Jachymiak, ul. Ustronie 11, 34-400 Nowy Targ
 8. Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, ul. Poniatowskiego 3, 32-400 Myślenice 
 9. Centrum Terapeutyczne „Od głowy do mowy”, ul. Błażeja 88 D, 61-608 Poznań 
 10. Bajanka – Monika Skikiewicz, terapia mobilna na terenie Poznania i okolic
 11. POMOCNA Poradnia psychologiczna dla dzieci, młodzieży i rodzin, Marta Knapińska, ul. Biała 18 A, 32-700 Bochnia 
 12. LogoSłowo – gabinet logopedyczny, Dominika Czachorowska, Elbląg, tel. 505-589-777
 13. Centrum Tomatisa, Andrea Jaworska, Konopnica 251 A, 21-030 Motycz
 14. Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Gminie Kaliska, ul. Kościelna 3, 83-261 Piece, woj. pomorskie
 15. Studio Mowy, Ewa Widz, ul. Kondratowicza 18/36, 03-285 Warszawa
 16. Gabinet Logopedyczny „MigaMiś” Alicja Iwanowska, ul. Bohaterów II AWP 12/102 B, 59-900 Zgorzelec 
 17. Gabinet terapii pedagogicznej i logopedycznej „Dobry Start”, Anna Kowalska, ul. Jana Pawła II 19, I piętro, lok. 3, 36-100 Kolbuszowa 
 18. Od słowa do słowa – gabinet logopedyczno – terapeutyczny, Monika Adamowicz, ul. Księdza Ignacego Skorupki 37 A, 05-091 Ząbki 
 19. PrograMIK Programowanie dla dzieci i młodzieży, Niewęgłosz 113, 21-306 Czemierniki 
 20. Logopeda Ukulele Anna Karowicz, ul. Nowa 37/41, 90-030 Łódź 
 21. Centrum Rozwoju i Terapii Kamila Gudra i Ewelina Karwacka, ul. Solidarności 30/1 A, 63-600 Kępno 
 22. Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny i Integracji Sensorycznej „Dialog” Marta Pociask, ul. Sobieskiego 31, 39-200 Dębica 
 23. „Zielony Słoń” Gabinet Logopedyczny Monika Jędrzejczak-Wieczorek, ul. Żeromskiego 1A, 26-411 Rusinów
 24. Gabinet Terapii i Rozwoju Dziecka Agnieszka Kolejko, ul. Żabia 19, 21-200 Parczew
 25. eMKa Centrum Edukacji i Rozwoju, 34-734 Kasinka Mała 427
 26. Poradnia Terapii Sensorycznej INTENSO, ul. Żwirki i Wigury 10, 32-400 Myślenice
 27. „Pracownia” Logopeda Mobilny Elżbieta Dawidek, ul. 11 Listopada 16 (wejście od ul. Krótkiej), 21-200 Parczew